لوگوی گواهینامه ایزو

گواهینامه ISO چیست؟ و چرا اهمیت دارد؟

صدور گواهینامه ISO نشان می دهد که یک سیستم مدیریت ، فرایند تولید ، خدمات یا روش اسناد دارای تمام الزامات استاندارد سازی و تضمین کیفیت است. ISO (سازمان بین المللی استاندارد) یک سازمان بین المللی مستقل ، غیر دولتی و بین المللی است که استانداردهایی را برای اطمینان از کیفیت ، ایمنی و کارایی محصولات ، خدمات و سیستم ها تدوین می کند.

گواهینامه های ISO در بسیاری از زمینه های صنعت وجود دارد ، از مدیریت انرژی و مسئولیت اجتماعی گرفته تا دستگاه های پزشکی و مدیریت انرژی. استانداردهای ISO برای اطمینان از ثبات وجود دارد. استانداردهای ISO به ما طرحی از آنچه باید در هر سفارش انجام شود ارائه کرده است. ما استانداردهایی را که باید رعایت شود ، می شناسیم و ابزارهایی را برای اطمینان از کیفیت ، ثبات و ایمنی در اختیار داریم. آنچه ما انجام می دهیم ، چگونه کیفیت را بررسی می کنیم و آنچه از ما لازم است همه توسط ISO مشخص شده است.

هر گواهینامه دارای استانداردها و معیارهای جداگانه ای است و به صورت عددی طبقه بندی می شود. به عنوان مثال ، گواهینامه ISO ما در حال حاضر در  ISO 9001: 2015 یا ISO 14001 : 2015 یا ISO 679 است. که هر کدام را در ادامه این مقاله  برایتان توضیح داده ایم.

گواهینامه ISO 9001. 2008

کلمه ISO در کنار ارقام (سال  ها) به چه معناست؟

برای مثال گواهینامه ISO 9001: 2008 شامل سه جزء است: ISO ، 9001 ، و 2015. در اینجا هر یک از اجزا نشان دهنده موارد زیر است:

ISO

همانطور که در بالا ذکر شد ، ISO به سازمان بین المللی استاندارد اشاره دارد. این سازمان استانداردها را تدوین می کند و این کار را به منظور تأیید مجوز کسب و کارها یا سازمان ها انجام می دهد. گواهینامه شخص ثالث است و سالانه آزمایش می شود.

9001

عددی که بعد از ISO استاندارد می شود استاندارد را طبقه بندی می کند. همه استانداردهای خانواده ISO 9000 به مدیریت کیفیت اشاره دارند. ISO 9001 یکی از شناخته شده ترین استانداردهای ISO است و معیارهای رعایت تعدادی از اصول مدیریت کیفیت را تعیین می کند. این به مشاغل و سازمان ها کمک می کند تا کارآمدتر بوده و رضایت مشتری را افزایش دهند.

2015

آخرین شماره در گواهینامه ISO به نسخه استانداردی که برآورده شده است اشاره می کند و نشان دهنده سال تقویمی آن استانداردها است. 2015 پنجمین نسخه ISO 9001. است که در سپتامبر 2015 راه اندازی شد.

گواهینامه ISO 9001

گواهینامه ISO 9001 به چه معناست؟

اگر سازمانی خود را به عنوان “دارای گواهینامه ISO 9001” اعلام کند ، این بدان معناست که سازمان الزامات تعیین شده تحت ISO 9001 را برآورده کرده است (که در اینجا می توانید به طور کامل بخوانید). ایزو 9001 سازمان ها را ملزم به تعریف و پیروی از یک سیستم مدیریت کیفیت مناسب می کند در حالی که آنها را ملزم به شناسایی زمینه های بهبود و اقدام در جهت این بهبودها می کند.

در نتیجه ، معمولاً درک می شود که سازمانی که مدرک گواهینامه ISO 9001 را دریافت می کند ، سازمانی با محصولات و خدمات مطابق با استانداردهای کیفیت است.

برای فروش به صنایع خاص ، داشتن گواهینامه ISO 9001 مورد نیاز است – صنعت خودرو نمونه ای محبوب است.

گواهینامه ISO 14001- 2015

گواهینامه ISO 14001: 2015  به چه معناست؟

ISO 14001: 2015 الزامات یک سیستم مدیریت محیط زیست را مشخص می کند که یک سازمان می تواند از آن برای افزایش عملکرد محیطی خود استفاده کند. ISO 14001: 2015 برای استفاده سازمانی طراحی شده است که به دنبال مدیریت مسئولیت های زیست محیطی خود به صورت سیستماتیک است که به ستون زیست محیطی پایداری کمک می کند.

ایزو 14001: 2015 به یک سازمان کمک می کند تا نتایج مورد نظر سیستم مدیریت محیط زیست خود را که برای محیط زیست ، خود سازمان و اشخاص ذینفع ارزش ایجاد می کند ، بدست آورد. مطابق با سیاست زیست محیطی سازمان ، نتایج مورد نظر یک سیستم مدیریت محیط زیست شامل موارد زیر است:

  • افزایش عملکرد محیطی.
  • انجام تعهدات انطباق ؛
  • دستیابی به اهداف زیست محیطی.

ISO 14001: 2015 برای هر سازمانی صرف نظر از اندازه ، نوع و ماهیت آن قابل اجرا است و در جنبه های محیطی فعالیتها ، محصولات و خدمات خود که سازمان تعیین می کند می تواند آنها را کنترل یا تحت تأثیر دورنمای چرخه زندگی قرار دهد ، اعمال می شود. ISO 14001: 2015 معیارهای عملکرد محیطی خاصی را بیان نمی کند.

ISO 14001: 2015 را می توان به طور کامل یا جزئی برای بهبود سیستماتیک مدیریت محیط زیست استفاده کرد. ادعاهای انطباق با استاندارد ISO 14001: 2015 ، با این حال ، قابل قبول نیست مگر اینکه تمام الزامات آن در سیستم مدیریت محیط زیست سازمان گنجانده شده و بدون محرومیت برآورده شود. قابل توجه شما عزیزان تمامی محصولات موجود در سایت تست سیویل دارای گواهینامه های ISO 14001: 2015 و ISO 9001: 2015 میباشند. برای مشاهده محصولات ما میتوانید وارد صفحه فروشگاه تست سیویل شوید.

تصویری از سطح کیفیت

گواهینامه ISO 679: 2009 به چه معناست؟

ISO 679: 2009 روش تعیین مقاومت فشاری و اختیاری خمشی ملات سیمان حاوی یک قسمت جرم سیمان ، سه قسمت جرم ماسه استاندارد ISO و نیمی از آب را مشخص می کند. ISO 679: 2009 در مورد سیمان های معمولی و سایر سیمان ها و مواد ، استانداردهایی که این روش را فرا می خواند ، اعمال می شود. ISO 679: 2009 ممکن است در مورد سایر انواع سیمان که به عنوان مثال ، زمان گیرش اولیه بسیار کوتاهی دارند اعمال نشود.

ISO 679: 2009 تجهیزات و روش مرجع را توصیف می کند و روش مورد استفاده برای آزمایش اعتبار سنج های استاندارد ISO و تجهیزات و رویه های جایگزین را مشخص می کند.

که در سایت تست سیویل انواع جک بتن شکن آن دارای این گواهینامه استانداردی میباشند. برای مشاهده میتوانید بر روی نام محصول زیر کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی آن شوید:

«  انواع جک بتن شکن »

تصویری مربوط برنامه های آموزشی برای استانداردهای ISO

برنامه های آموزشی برای استانداردهای ISO چیست؟

در مجموع ، جدول زمانی آموزش به عوامل متعددی از جمله درک الزامات ، آمادگی یک سازمان و اندازه و پیچیدگی سازمان بستگی دارد. با این حال ، اکثر افراد می توانند انتظار داشته باشند که گواهینامه ISO 9001: 2015 خود را طی سه تا شش ماه دریافت کنند.

به یاد داشته باشید ، افراد نمی توانند گواهینامه ISO را دریافت کنند. فقط بوسیله سازمان ها می توانند همچنین شایان ذکر است که ISO گواهینامه ارائه نمی دهد. در عوض ، صدور گواهینامه از طریق سازمانهای شخص ثالث امکان پذیر است.

هنگامی که ISO 9001: 2015 در سپتامبر 2015 در دسترس قرار گرفت ، یک دوره گذار سه ساله برای مشاغل و سازمان ها برای دریافت فرآیندهای آموزش و به روز رسانی وجود داشت ، که به مشاغل با هر شکل و اندازه زمان لازم برای دریافت فرآیندهای آموزش و به روز رسانی را می داد.

سخنی از ادمین تست سیویل

امیدوارم در این مقاله به جواب سوالات در ذهنتان در مورد گواهینامه ISO و اهمیت آن رسیده باشید. ما در تست سیویل چه در بخش بلاگ و چه در بخش عرضه محصولات هدفمان خدمت به شما مردم عزیز میباشد. و از شما میخواهیم در صورت امکان نظرات خود را در مورد این مقاله برای ما در بخش نظرات بنویسید تا بتوانیم در بخش مقالات و حتی این مقاله مطالب مورد نیاز شما را تهیه و بارگذاری کنیم. فروشگاه تست سیویل ارائه کننده محصولات آزمایشگاه های عمرانی میباشد. و تمامی محصولات این فروشگاه از برند های معتبر عرضه شده در بازار است.

فروشگاه تست سیویل با پشتیبانی قوی و محصولاتی با قیمت مقرون به صرفه اش در خدمت شما عزیزان میباشد.

مقاله قبلی
استاندارد ASTM چیست و دقیقاً چه کاربردی دارد؟
مقاله بعدی
آزمایش تعیین مقاومت فشاری بتن چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تعدادی از محصولات موجود در انبار با تخفیف به فروش میرسند!
مشاهده و ثبت سفارش
close-image